Najczęściej kupowane

Informacja

Producenci

Dostawcy

Właściwości zdrowotne oleju z kryla

Published : 2018-03-28 15:26:50
Categories : Suplementy Rss feed

Kwasy omega-3 i antyoksydanty w natarciu

Prowadzisz nierówną walkę z nadwagą? Chcesz zachować promienną, zdrową skórę? A może martwisz się o swoją pamięć i problemy z koncentracją? Olej z kryla pełen kwasów omega-3 i przeciwutleniaczy to suplement, który może okazać się pomocny w zachowaniu zdrowia i dobrego samopoczucia.

Co to jest olej z kryla

Olej z kryla jest suplementem pozyskanym z gatunku kryla antarktycznego, żywiącego się głównie algami morskimi i fitoplanktonem, dzięki temu jest mniej narażony na zanieczyszczenie metalami ciężkimi i rtęcią. Suplement jest lepiej przyswajalny i bardziej zrównoważony niż popularny tran. Bogactwo kwasów omega-3 oraz kwasów tłuszczowych pochodzących od fosfolipidów, a także astaksantyny o właściwościach antyoksydacyjnych sprawia, że olej z kryla jest odpowiedzią m.in na zdrowe kości i stawy i poprawę pracy serca.

Olej z kryla

Olej z kryla - korzyści dla zdrowia i urody

  • Działanie przeciwzapalne - dzięki zawartości kwasów omega-3, takich jak DHA i EPA, olej z kryla hamuje zapalenie i obniża ryzyko chorób przewlekłych. Występowanie astaksantyny spowalnia efekty starzenia się organizmu, ponieważ aktywnie zwalcza wolne rodniki.
  • Zdrowe serce i układ krążenia - olej z kryla zmniejsza możliwość wystąpienia zawału serca i wspiera prawidłową pracę układu krążenia, regulując ciśnienie krwi i utrzymując prawidłowy poziom cholesterolu. Wyraźnie widać, że kwasy omega-3 odgrywają ogromną rolę w utrzymaniu zdrowego serca.
  • Promienna, zdrowa skóra - suplementacja olejem z kryla zmniejsza stany zapalne skóry, które są przyczyną wystąpienia trądziku oraz innych zmian skórnych ( np. w AZS). Badania opublikowane w “Journal of Medical Investigation”, wykazały że kwasy DHA i EPA blokują wytwarzanie cząsteczki odpowiedzialnej za atopowe zapalenie skóry (AZS). Ponadto olej z kryla przyjmowany doustnie poprawia strukturę i nawilżenie skóry, zmniejsza zmarszczki i łagodzi przebarwienia.
  • Poprawa pamięci i pracy mózgu - kwasy omega-3 pomagają zachować dobrą pamięć, ale także zmniejszają objawy depresji oraz spowalniają procesy pogorszenia się zdolności poznawczych u osób starszych.
  • Zdrowe kości i stawy - olej z kryla zapobiega osteoporozie, przynosi ulgę w zapaleniu stawów. Zawarte w nim składniki aktywne poprawiają gęstość kości i zmniejszają stan zapalny, łagodzą ból i sztywność stawów. Obok suplementacji niezwykle ważny jest ruch na świeżym powietrzu, odpowiednio dobrane ćwiczenia i zbilansowana dieta.
  • Walka z nadwagą - badania wykazały dobroczynne działanie oleju z kryla na proces spalania tłuszczu, zmniejszenie apetytu i szybszą przemianę materii. Oprócz tego warto wiedzieć, że spalanie tłuszczu zwiększa się o prawie 30% podczas treningu ( przy regularnej suplementacji olejem z kryla).

Olej z kryla kontra tran

Zarówno olej z kryla, jak i tran to doskonałe źródło kwasów omega-3. Ich pozytywny wpływ na stawy i kości, poziom cholesterolu i kondycję skóry jest porównywalny. Jednak olej z kryla ma lepszą przyswajalność, a stopień jego zanieczyszczenie metalami ciężkimi i rtęcią jest znacznie niższy od skażenia tranu. Poza tym skład oleju z kryla jest zrównoważony, co sprawia że jest lepiej wchłaniany przez organizm. Dodatkowo olej z kryla to źródło astaksantyny, antyoksydantu którego zdolność zwalczania wolnych rodników jest nawet 6000 razy wyższa niż witaminy C.

Środki ostrożności

Skonsultuj się z lekarzem przed rozpoczęciem suplementacji olejem z kryla, szczególnie jeśli przyjmujesz leki na rozrzedzenie krwi lub planujesz zabiegi operacyjne. Zachowaj ostrożność jeśli jesteś alergikiem. Działania niepożądane, które mogą wystąpić przy zażywaniu oleju z kryla to: niestrawność, zgaga,rybi posmak w ustach. Wskazane jest przyjmowanie suplementu podczas jedzenia, aby zmniejszyć przykre objawy.

Autor:

Magdalena Gosk

Źródło:

https://draxe.com/krill-oil-benefits/

Udostępnij wpis