Najczęściej kupowane

Informacja

Producenci

Dostawcy

Resweratrol - działanie i właściwości

Published : 2017-03-11 09:29:27
Categories : Suplementy Rss feed

Resweratol

Czym jest resweratrol?

Resweratrol należy do silnych przeciwutleniaczy, zwalcza wolne rodniki i potrafi zatrzymać procesy starzenia na poziomie komórkowym. Ten flawonoid występujący głównie w skórce winogron, winie, orzeszkach ziemnych i owocach jagodowych ma moc, by chronić serce i układ krążenia zapewniając zdrowie i dobre samopoczucie.

Suplementacja resweratrolem to mnóstwo korzyści zdrowotnych

Wsparcie podczas treningów

Badania kanadyjskich naukowców wykazały znaczny wzrost wydajności pracy serca oraz wzrost metabolizmu oksydacyjnego u osób przyjmujących suplementy z resweratrolem w czasie sesji treningowych.

Bezpieczeństwo układu krążenia

Ten związek chemiczny posiada właściwości chroniące serce przed zawałem i chorobą wieńcową. Obniża poziom cholesterolu LDL, aktywuje działanie genu SIRT-1,odpowiedzialnego za ochronę organizmu przed otyłością.

Działanie przeciwrakowe

Przyjmowanie resweratrolu, który wytwarzany jest z ekstraktu czerwonego wina lub winogron, może wspomóc leczenie nowotworów. Badania przeprowadzone we Francji udowodniły, że opisywany antyoksydant spowalnia tworzenie się komórek rakowych i powstawanie przerzutów w czasie leczenia raka jelita grubego.

Ochrona wzroku

Naukowcy z uniwersytetu w Missouri odkryli, że resweratrol może powstrzymać degenerację plamki żółtej oka i spowolnić procesy pogorszenia się jakości widzenia. Może zapobiegać również niebezpiecznemu rozrostowi naczyń krwionośnych, co ma wpływ na uszkodzenia wzroku.

Zachowanie sprawności umysłu i dobrej pamięci

Resweratrol zapobiega chorobie Alzheimera, chroniąc komórki nerwowe.

Usprawnia również przepływ krwi do mózgu, przez co poprawia pamięć i ogólną sprawność umysłową.

Zrównoważenie gospodarki hormonalnej

Suplementacja resweratrolem pozwala na zachowanie prawidłowego poziomu testosteronu i zapobiega jego wahaniom. Prawidłowa gospodarka hormonalna pomaga utrzymać zdrowie i dobrą kondycję.

Resweratrol sposobem na zdrową skórę

Jako silny antyoksydant resweratrol wspiera młody wygląd skóry i spowalnia efekty starzenia.

Ochrona przed uszkodzeniami

Skóra jest narażona na atak wolnych rodników. Powstają w organizmie, krążą w zanieczyszczonym powietrzu. Przeciwutleniacze takie jak resweratrol, witaminy E i C, neutralizują wolne rodniki.

Działanie łagodzące

Toksyny, ekspozycja na słońce i inne czynniki drażniące, mogą powodować uszkodzenia włókien kolagenu i elastyny w skórze, i przyspieszyć jej starzenie. Resweratrol ma właściwości przeciwzapalne, tonizuje i leczy skórę naprawiając mikrouszkodzenia.

Zapewnienie elastyczności

Kolagen jest kluczowym białkiem strukturalnym występującym w skórze, zapewniającym jej elastyczność i świeży wygląd. Z wiekiem poziom estrogenów spada, a wytwarzanie kolagenu jest mniejsze.Resweratrol działa jak estrogen i pomaga utrzymać odpowiedni poziom kolagenu w organizmie dla zachowania zdrowej i właściwie nawilżonej skóry.

Ochrona przed słońcem

Resweratrol pomaga chronić skórę przed negatywnym działaniem promieniowania UVA i UVB. Zapobiega nierównej pigmentacji, zwiotczeniu skóry i osłabieniu naczynek krwionośnych.

Środki ostrożności

Stosując suplementy diety z resweratrolem należy pozostać w kontakcie z lekarzem i zachować ostrożność przy jednoczesnym zażywaniu leków przeciwbólowych i aspiryny.

autor:

Magdalena Gosk

Linki:

Udostępnij wpis