Najczęściej kupowane

Informacja

Producenci

Dostawcy

Olej z kryla – cenne źródło witamin dla naszego organizmu

Published : 2016-12-06 10:05:19
Categories : Suplementy Rss feed

Olej z Kryla

Olej z kryla zawiera w sobie coś, co jest idealne dla Twego zdrowia, samopoczucia oraz sił witalnych. Jakie ma właściwości zdrowotne? Kto i kiedy może go zastosować?

Co to jest kryl?

Kryl jest zwierzęciem, które dryfuje w morskich wodach, a swoim wyglądem przypomina krewetkę.  Najbardziej znanym jego przedstawicielem jest Euphausia superba, czyli kryl arktyczny. Jego długość wynosi około 6 cm, zaś waga nie przekracza 3 gramów. Biomasa jaką osiąga w Oceanie Południowym wynosi 500 ml ton. Jego ogromne ławice spotkać można przede wszystkim w krystalicznie czystych, lodowatych wodach Arktyki.

Czym jest olej wytwarzany w kryla?

Najdoskonalszym źródłem kwasów omega jest olej produkowany z ryb morskich Stąd też od wielu lat olej z kryla cieszy się ogromnym zainteresowaniem i stosowany jest przez osoby, które troszczą się o swoje zdrowie. Dlaczego warto sięgnąć po olej z kryla.

Olej z kryla jest bardzo bogaty w kwasy omega. Jednakże nie tworzą one tego klasycznego związku, który występuje w oleju z ryb, ponieważ, omega 3 z kryla występuje w postaci trójglicerydów albo etyloestrów. Dodatkowo zawiera fosfolipid, czyli kwas, który jest niezbędny dla życia wszystkich komórek a także wchodzi w skład błon komórkowych. Przeprowadzone badania dowodzą, że olej z kryla wyróżnia się bardzo silnym a zarazem powolnym wzrostem w poziomie krwi. Dzięki temu utrzymuje się w organizmie wiele godzin i wzrasta jego oddziaływanie na nasz organizm.

Astaksantyna – najsilniejszy antyutleniacz

Niezwykle istotną zaletą oleju z krylu jest to, że zawiera w sobie astaksantynę, czyli jeden z najsilniej działających przeciwutleniaczy. Ma on zdolność usuwania wolnych rodników, a także wytwarza wchłaniania się w błony komórkowe dzięki czemu chroni je z obu stron. Unikatowa struktura oraz fosfolipid błon komórkowych sprawia, że organizm jest doskonale chroniony, zwłaszcza przed uszkodzeniami wynikającymi z procesem utleniania.

Olej z kryla pozytywnie działa na serce, ale oprócz tego ma jeszcze inne ważne właściwości. Chroni oczy, przeciwdziała procesom starzenia się skóry, a także zapewnia ochronę przeciwko promieniowaniu UV. Kwasy omega które w krylu występują w postaci fostolipidów, szybciej wchłaniają się niż te pochodzące z ryb.

Dlaczego człowiek potrzebuje oleju z kryla?

Olej z tego bardzo niepozornego skorupiaka morskiego ma w sobie prawdziwe bogactwo nienasyconych kwasów tłuszczowych omega -3 DHA i EPA. To właśnie one są niezbędne, aby nasz organizm mógł prawidłowo funkcjonować. Wpływają na pracę mózgu, serca, czy też wzroku. Ludzki organizm nie potrafi ich samodzielnie wytworzyć, przez co powinny stanowić codzienny suplement naszej diety.

Olej z kryla polecany jest przede wszystkim:

  •  Ludziom aktywnym, albowiem dodaje energii, sprawia, że szare komórki aktywizowane są do pracy, chroni przed stresem a także sprawia, że regeneracja organizmu po bardzo intensywnym dniu staje się o wiele szybsza.
  • Osobom uprawiającym sport, gdyż skutecznie regeneruje mięśnie, dodaje energii, wzmacnia wydolność, jak i wytrzymałość organizmu.
  • Kobietom, ponieważ doskonale spowalnia proces starzenia się skóry, sprawia, że staje się ona jędrna, nawilżona oraz gładka. Co więcej, bardzo pozytywnie wpływa na gospodarkę hormonalną. Ma zdolność łagodzenia bolesnego miesiączkowania, a także zmniejsza rozdrażnienie i niepokój.
  • Osobom starszym, ponieważ poprawia wzrok, chroni mózg przed obumieraniem komórek a także świetnie oddziałuje na układ nerwowy. Olej z kryla pomaga również kontrolować poziom cholesterolu, jak i ciśnienie. Wspomaga rekonwalescencję po chorobie. 

Regularne stosowanie oleju z kryla poprawia ogólne samopoczucie, sprawia, że cały nasz organizm funkcjonuje o wiele lepiej i sprawniej. Lepiej pracuje nasz mózg, szybciej uczymy się, poprawia się koncentracja. Olej z krylu polecany jest również osobom, które borykają się z chorobami serca, albowiem wzmacnia je i poprawia funkcjonowanie całego układu krwionośnego. 

Aneta, http://e-anetabloguje.blog.pl/ 

Udostępnij wpis