Najczęściej kupowane

Informacja

Producenci

Dostawcy

Naturalne sposoby na jesienne infekcje

Published : 2018-09-08 11:08:01
Categories : Sposoby na zdrowe życie Rss feed

Jesień to wymagający czas dla naszego układu odpornościowego. Bakterie i wirusy atakują organizm, który jest osłabiony i często nieprzygotowany na walkę. Katar, kaszel i gorączka to objawy przeziębienia i infekcji, które bardzo często zdarzają się jesienią. Jakie więc są naturalne sposoby na walkę z bakteriami i wirusami? 

Męczący kaszel – co najlepiej zrobić? 

Jednym z najlepszych sposobów na kaszel, czyli objaw zapalenia dróg oddechowych, jest wklepanie w klatkę piersiową olejku kamforowego. Najlepiej zrobić to zaraz przed snem. Po tym zabiegu należy ciepło się ubrać i położyć się do łóżka. Równie skutecznym sposobem jest ogrzanie klatki piersiowej przez termofor. Jednak nie można kłaść gorącego termoforu na skórę, ponieważ można się poparzyć. 

Sposobem na kaszel naszych babć był syrop cebulowy. Można go bardzo szybko przygotować, a warto go mieć w swojej domowej apteczce, ponieważ jest on bardzo skuteczny na zapalenia dróg oddechowych. Cebulę należy drobno posiekać i dodać do niej miodu. Następnie należy czekać aż cebula puści sok. Taki domowy syrop cebulowy należy pić kilka razy dziennie podczas infekcji. Na męczący kaszel można również wypić herbatę z czosnkiem. Nie jest to co prawda pyszna mikstura, ale działa prawdziwe cuda na bolące gardło i uporczywy kaszel. 

Naturalne sposoby na jesienne infekcje

Ból głowy – jak sobie radzić? 

Jednym z pierwszych objawów rozwijającej się infekcji jest ból głowy. Kiedy tylko się pojawia warto zacząć smarować skronie olejkiem miętowym. Mniejszy to ból i zapobiegnie dalszemu rozwojowi infekcji. Wiele osób podczas bólu głowy ma również światłowstręt. W takich sytuacjach można założyć wełnianą opaskę na oczy, by światło nie potęgowało bólu. Warto również wykonywać delikatny masaż skroni. Ruchy nie mogą być jednak zbyt szybkie, ponieważ nieprawidłowo wykonany masaż skroni może przynieść odwrotne skutki. 

Ból ucha – naturalne sposoby

Nie wiele osób zdaje sobie sprawę, ale zatkane ucho lub ból ucha to oznaka rozwijającego się zakażenia. Infekcja ucha szybko może rozwinąć się w przeziębienie, a nawet grupę. Jeśli szybko zareagujemy możemy zatrzymać rozwój infekcji. Jednym ze sposobów na pozbycie się zakażenia ucha jest wkropienie do kanału słuchowego kilka kropel wody utlenionej. Jest to bezpieczny sposób na leczenie infekcji ucha nawet u najmłodszych. Do ucha należy wkropić trzy krople wody utlenionej. Na początku w uszach pojawi się głośny syczący dźwięk. Jednak nie należy się nim niepokoić. To znak, że woda utleniona zaczęła działać i niszczy bakterie, które znajdują się w kanale słuchowym. 

Bóle mięśni i stawów 

Przy przeziębieniu i grypie często pojawiają się bóle mięśni i stawów. Można je zwalczyć wykonując masaże z olejkami. Idealnym sposobem na walkę z bólem mięśni jest ciepła kąpiel w olejku lawendowym. Ma on działanie rozluźniające i przeciwzapalne. W bolące miejsca można wcierać maści lub olejki rozgrzewające. Dobrym sposobem jest również wypicie herbaty z imbirem, który rozgrzewa i zmniejsza ból. 

Udostępnij wpis