Najczęściej kupowane

Informacja

Producenci

Dostawcy

Korzeń maca - super food z Ameryki Południowej

Published : 2018-09-12 14:43:06
Categories : Suplementy Rss feed

Korzeń macy to jedno z największych bogactw jakimi obdarowała nas matka natura. Jest ona uwielbiana za swoje właściwości, które pomagają walczyć z wieloma dolegliwościami i chorobami cywilizacyjnymi. Maca stosowana jest już od wieków. Najbardziej jest ona znana ze swoich właściwości prozdrowotnych, które pozytywnie wpływają a płodność. Jakie jeszcze właściwości posiada korzeń macy? 

Jakie właściwości posiada korzeń macy 

Maca jest hodowana na dużych wysokościach. Mimo tego jest ona niewielkim korzeniem, a wyglądem może przypominać nam rzodkiewkę. Wyróżnia się jej różne kolory i każdy rodzaj korzenia macy na swoje poszczególne właściwości. Istnieje korzeń macy w kolorze:

  • Czerwonym, 
  • Kremowym, 
  • Żółtym, 
  • Czarnym, 
  • Jasnoróżowym, 
  • Zielonym, 
  • Fioletowym. 

Roślina ta ma bardzo solidny korzeń, a jego długość może wynosić około piętnaście centymetrów. Korzeń macy przez wielu uważany jest za roślinę dwuletnią, ale niektórzy twierdzą, że jest to roślina, którą można uprawiać dłużej. Ma ona wiele uniwersalnych właściwości. Maca wpływa pozytywnie na organizm. Trzeba jednak pamiętać, że organizm kobiety i mężczyzny reaguje inaczej na tę roślinę. 

Korzeń maca

Jak maca wpływa na kobiety 

Efekt działania korzenia macy na organizm kobiety w głównej mierze zależy do tego, jaki kolor macy będzie ona spożywać. Jeśli wybierze czarny korzeń, to maca będzie odpowiadała za budowę i regeneracji mięśni. Tak więc tego rodzaju maca może doskonale sprawdzić się dla kobiet aktywnych fizycznie. Jeśli kobiecie brakuje energii, to również warto wybrać macę czarną, ponieważ jest ona doskonałym i niezastąpionym źródłem energii. Kobiety mające problemy z płodnością oraz nieregularnymi i bolesnymi miesiączkami powinny wybrać macę czerwoną. Jej zadaniem jest zwiększenie libido oraz poprawienie płodności. Reguluje ona również pracę układu hormonalnego, więc doskonale sprawdzi się dla kobiet po menopauzie. Kobiety mające problemy z cerą również mogą przyjmować mace czerwoną, ponieważ pomaga ona w walce z trądzikiem i zaskórnikami. Poprawia ona wygląd i koloryt skóry. A co najważniejsze spożywanie czerwonej macy zapobiega osteoporozie, czyli chorobie, która często dotyczy kobiet. 

Jak maca wpływa na mężczyzn 

U mężczyzn, który mają problemy z zaburzeniami erekcji, układem hormonalnym najlepiej wybrać mace czarną. Poprawia ona pracę gospodarki hormonalnej oraz niweluje zaburzenia erekcji. Czarny korzeń macy jest odpowiedni dla mężczyzn, który ćwiczą, ponieważ wzmacnia ona mięśnie i dodaje energii do ćwiczeń. Warto również spożywać korzeń macy, ponieważ pozytywnie wpływa on na wygląd. Zapobiega wypadaniu włosów i zwiększa ich gęstość. Regularne przyjmowanie korzenia macy może zmniejszyć ryzyko występowania raka prostaty, ponieważ korzeń ten zawiera w sobie składniki, które odżywiają ten narząd mężczyzny. Badania potwierdziły, że u mężczyzn spożywających mace znacząco poprawia się jakość nasienia, a liczba plemników wzrosła. Warto zaznaczyć, że plemniki mają zwiększoną ruchliwość, co zwiększa szansę na zapłodnienie komórki jajowej.

Powiązane produkty

Udostępnij wpis