Najczęściej kupowane

Informacja

Producenci

Dostawcy

Kolagen – dlaczego warto go suplementować?

Published : 2018-09-28 11:20:21
Categories : Suplementy Rss feed

Stosowanie kolagenu może nam zapewnić piękną i gładką skórę, mocne kości i stawy nawet po czterdziestce. Mimo, że najwięcej słyszy się na temat jego zbawiennego działania na urodę, to posiada on również wiele innych właściwości. Kolagen jest cennym białkiem, który wpływa na wygląd skóry, ma wpływ na zdrowie stawów i mięśni, które z wiekiem szybciej się niszczą, co prowadzić może do występowania kontuzji. Jakie jeszcze cenne właściwości posiada kolagen? Koniecznie się o tym przekonaj, by wiedzieć, czy ty również potrzebujesz jego wsparcia dla poprawienia pracy organizmu. 

Kolagen

Suplementacja 

Kolagen jest składnikiem, który nasz organizm sam jest w stanie wyprodukować, jednak tylko do czasu ukończenia dwudziestego piątego roku życia. Po tym czasie białko nadal jest produkowane samodzielnie, ale w znacznie mniejszej ilości, a wraz z wiekiem spada jego jakość. Kolagen staje się mniej sprężysty i zwarty, dlatego konieczna jest jego dodatkowa suplementacja. Nie tylko wiek negatywnie wpływa na jakość białka. Jego sprężystość zmniejsza się pod wpływem aktywności fizycznej, stresu, czy działaniu promieni słonecznych. Osoby niedotlenione również mogą mieć problem z niedoborem kolagenu, a nieprawidłowo zbilansowana dieta, która uboga jest w takie składniki, jak witamina C, A, czy E proces syntezy kolagenu we krwi znacząco spowalnia, co zmniejsza jego jakość. 

Suplement na wieczną młodość 

Do niedawna kolagen był składnikiem, który znajdował się w kosmetykach i suplementach dla celebrytów. Jednak od pewnego czasu znajduje się on w aptekach i jest dostępny dla każdego z nas. Kolagen znajduje się kosmetykach do pielęgnacji skóry, a to dlatego, że jest on jej budulcem. Przyczynia się więc co poprawy wyglądu skóry oraz przyśpiesza regenerację naskórka. Przyjmując suplementy z kolagenem zwiększa się wytrzymałość kości, mięśni i stawów, które z wiekiem są coraz bardziej narażone na uszkodzenia. Warto więc zdecydować się na stosowanie  dodatkowej suplementacji kolagenem zwłaszcza, że jego produkcja spowalnia wraz z wiekiem. 

Jaki suplement najlepiej wybrać? 

Jeśli zdecydujemy się na wprowadzenie do diety suplementów z kolagenem, to warto wiedzieć, jaki najlepiej wybrać. Suplementy diety zazwyczaj zawierają różnego rodzaju wspomagacze. W przypadku kolagenu najlepiej wybierać preparaty, które zawierają witaminę C, ponieważ wspomaga ona przyswajanie się białka. Warto również wiedzieć, w jakiej formie najlepiej wybrać kolagen. Forma suplementu nie ma wpływu na jego działanie. Jednak na rynku dostępne są suplementy diety z kolagenem w proszku lub w tabletkach. Dla wygodny można wybrać suplement w tabletkach. Przy jego stosowaniu należy pamiętać, by stosować się do wszystkich zaleceń producenta. Wiele osób decyduje się na kolagen w proszku. Można go dodawać do napojów, czy przygotowanych potraw. Jest tak samo skuteczny i ma takie samo działanie jak kolagen w tabletkach. Oba suplementy opóźniają procesy starzenia, poprawiają zdrowie i wzmacniają mięśnie, stawy oraz kości. 

Udostępnij wpis