Najczęściej kupowane

Informacja

Producenci

Dostawcy

Grzyby reishi – dawkowanie i właściwości

Published : 2018-09-15 08:46:10
Categories : Suplementy Rss feed

Grzyby reishi pochodzą z rodziny lakanicowatych, co oznacza, że wytwarzają one owocniki, które są przyrośnięte do boków podłoża. Od wieków znane są ich właściwości lecznicze, które docenione były najbardziej w medycynie chińskiej. Jest wiele cennych właściwości jakie mają te grzyby i warto wiedzieć, jak mogą one wpłynąć na nasze zdrowie. Jaka jest cena grzybów reishi, jak je dawkować i czy istnieją jakieś skutki uboczne ich stosowania? 

Właściwości grzybów reishi 

Ze względu na bogaty skład grzybów reishi mają one szerokie zastosowanie w medycynie niekonwencjonalnej. Może dostarczyć do organizmu szereg witamin z grupy B. A są to witaminy niezwykle ważne dla układu hormonalnego, ponieważ regulują jego pracę. Posiada również aż siedemnaście różnego rodzaju aminokwasy. Wspiera więc pracę całego organizmu. Badania wykazały, że dzięki swojej bogatej zawartości grzyby reishi mogą okazać się pomocne w leczeniu chorób nowotworowych. Mają one zdolność do niszczenia komórek rakowych zwłaszcza nowotworu płuc  oraz hamowania ich rozwoju. 

Grzyby reishi

Jak dawkować grzyby reishi? 

W Polsce dostępne są suplementy diety z grzybów reishi. Możemy je dostać w postaci sproszkowanej lub w formie kapsułek. To jaką formę suplementu wybierzemy nie będzie miało żadnego wpływu na jego działanie i właściwości. Wybór zależy jedynie od naszych upodobań. Jeśli zdecydujemy się na grzyby reishi w proszku to zaleca się przyjmowanie dwóch łyżeczek dziennie. Proszek najlepiej wymieszać w wodą i wypić. Natomiast kapsułki należy spożywać zgodnie z zaleceniami producenta. To ile kapsułek tego suplementu będziemy przyjmować może zależeć od naszego stanu zdrowia. Jeśli grzyby reishi mają pomóc w leczeniu poważnej choroby, to potrzebne okazać się może przyjmowanie aż czterech kapsułek dziennie. Jednak jeśli suplement jest spożywany jedynie profilaktycznie, to w zupełności wystarczy jedna kapsułka dziennie. Należy pamiętać, że kuracja grzybami reishi nie powinna trwać dłużej niż trzydzieści dni. Po tym czasie należy przerwać kurację i wrócić do niej po kilku miesiącach. 

Przeciwskazania do spożywania grzybów reishi

Nie wszystkie osoby mogą przyjmować grzyby reishi. Nie zaleca się ich spożywania kobietom w ciąży i kobietom, które karmią piersią. Co prawda nie wykonano jeszcze badań, które wykazują negatywne działanie grzybów reishi na ich stan fizjologiczny, to jednak nie potwierdza, że są  one dla  ich bezpieczne. Nie powinny się one znaleźć w diecie osób, które mają problemy z krzepliwością krwi, nadciśnieniem oraz niedociśnieniem. Osoby przed operacją powinny zrezygnować z ich spożywania co najmniej dwa tygodnie przed planowanym zabiegiem. Warto wiedzieć, że przedawkowanie grzybów reishi może wywoływać skutki uboczne. U osób, które przyjmują zbyt duże dawki tego suplementu diety lub przyjmują go przez długi okres czasu mogą pojawić się bóle głowy, nudności, wysypki, krwotoki z nosa oraz niestrawności. W niektórych przypadkach może dojść do uszkodzenia wątroby. 

Cena grzybów reishi 

Za sto gram tego produktu dobrej jakości będziemy musieli zapłacić około 40 złotych. 

Udostępnij wpis