Najczęściej kupowane

Informacja

Producenci

Dostawcy

Czerwony żeń-szeń panaceum na grypę

Published : 2016-09-23 09:33:31
Categories : Suplementy Rss feed

Czerwony Żeń-Szeń

Świat został zaskoczony w 2009 roku, przez wybuch epidemii „świńskiej grypy”. Wiadomo że wirus H1N1 potraktował świnie jako swój środek transportu, do ataku na ludzi. Zostało zarażonych to ponad 260000 osób w różnych krajach. Były ofiary śmiertelne. Wirusy H1N1 i podobne do nich rozprzestrzeniają się po świecie za pomocą  nosicieli: ptactwa (ptaki wędrowne, kury, kaczki), świń i zarażonych ludzi. Na tą chwile, nie ma leku, który by powstrzymał kolejne epidemie.

Jak co roku rozpoczynamy naszą walkę z grypą i przeziębieniem. W tym sezonie grypowym przeważa szczep wirusa A(H1N1), który krąży wśród Polaków od 2009 r. Dane Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego (NIZP) od 2007 roku liczba zachorowań na grypę w naszym kraju wzrasta w okresie jesienno-zimowym.

Według badań naszego Ministerstwa Zdrowia, w poprzednich sezonach epidemicznych liczba zachorowań na grypę i inne ostre infekcje górnych dróg oddechowych wynosiła:

  •  2,98 mln w sezonie 2012/2013,
  •  2,78 mln w sezonie 2013/2014,
  •  3,77 mln w sezonie 2014/2015.

Obecnie liczba zachorowań jest porównywalna z analogicznym okresem w ubiegłym rokiem.

Punkt zwrotny.

Koreańscy naukowcy dr Sang Hee Seo (Uniwersytetu Narodowego w Chungnam) oraz  dr Kang Sang-Moo (Emory University), przeprowadzili badania dotyczące wpływu żeń-szenia na przebieg zarażenia „świńską grypą” . Udowodnili że, badani którzy spożywali ekstrakty z czerwonego żeń-szenia na 14 dni przed zakażeniem mieli wskaźnik przeżycia wynoszącą 80%, badani z grupy bez żeń-szenia 20%. Istnieje więc poważna teoria, która zakłada że działanie ochronne, ekstraktów z czerwonego żeń-szenia wspomaga układ immunologiczny i pomaga nam w walce z grypą

Czytaj etykietki uważnie.

Na rynku są różne rodzaje żeń-szenia. Jeśli szukasz azjatyckiego żeń-szenia, upewnij się, że kupujeszkoreański, czerwony lub Panax ginseng . Jeśli szukasz amerykańskiego żeń-szenia, należy kupić quinquefolius Panax .  Występuje pod nazwą żeń szenia również Eleuthero (Eleutherococcus senticosus ), który jest czasem nazywany żeń-szeniem syberyjskim. Nie ma tych samych substancji czynnych jak żeń-szeń azjatycki czy amerykański.

 Jak zabezpieczyć się przed grypą?

  • Często myć ręce, zwłaszcza po wizycie w miejscach publicznych.
  • Często wietrzyć pomieszczenia w których przebywamy.
  • Nie używać  sztućców i naczyń z których korzysta chory.
  • Zażywać preparaty zwierające witaminę C i rutynę lub żeń-szeń.
  • Ograniczać swoje przebywanie w pobliżu chorego do niezbędnego minimum.
  • Ubierać się zgodnie z panującą temperaturą.Jeść dużo warzyw i owoców, w tym czosnek, który chroni przed infekcjami.

Jeśli już stwierdzimy u siebie objawy grypy, to powinniśmy jak najszybciej zgłosić się do lekarza i w żadnym razie nie chodzić do szkoły lub pracy, aby nie zarazić innych.

Udostępnij wpis