L-Metionina 400 mg (90 kaps.)

Metionina działa odtruwająco, przeciwzapalnie, przeciwalergicznie, żółciotwórczo i żółciopędnie Zakwaszając mocz i żółć zapobiega wytrącaniu się złogów w drogach moczowych i żółciowych, ponadto zapobiega ich zakażeniu. Działa ochronnie na miąższ wątroby i nerek. Zwiększa syntezę kreatyny w mięśniach zwiększając wydolność fizyczną ustroju

Więcej szczegółów

Ostatnie egzemplarze!

L-Metionina 400 mg (90 kaps.) 0 0

Twoja ocena została dodana.

Wystąpił błąd podczas dodawania oceny.

Tylko zalogowani klienci mogą oceniać produkty.

ocena: 0 / 5
Nie oceniłeś jeszcze tego produktu.
Liczba oddanych głosów: 0

79,00 zł brutto

Więcej informacji

Suplement diety zawierający w jednej kapsułce 400mg L-metioniny.

Zalecana do spożycia dzienna porcja: 4 kapsułki

Skład zalecanej dziennej porcji do spożycia:

1600 mg L-metioniny
400mg hydroksypropylometyloceluloza ( kapsułka)

Ostrzeżenia i przechowywanie:

Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut zróżnicowanej diety. Preparat należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.

Sposób użycia: 4 kapsułki dziennie popijając dużą ilością wody, najlepiej spożyć pół godziny przed posiłkiem.

Zawartość netto: 90 kapsułek po 500 mg = 45g

Metionina jest aminokwasem egzogennym, budującym białka, zawierającym siarkę (jedno z głownych jej źródeł w naszej diecie). Metionina bierze czynny udział w wielu szlakach metabolicznych, uczestniczy m.in. w syntezie karnityny, tauryny, fosfolipidów takich jak lecytyna oraz wraz z cystyną tworzy cysteinę. Źródłem metioniny w diecie są pokarmy białkowe, takie jak jaja, mięsa, ryby, ale również bogatym jej źródłem są nasiona sezamu, orzechy brazylijskie oraz produkty zbożowe. Metionina zawarta jest praktycznie we wszystkich odżywkach białkowych i węglowodanowo-białkowych, niektórych preparatach aminokwasowych, a także środkach wspomagających pracę wątroby. Znaleźć ją można także w suplementach poprawiających kondycję włosów, skóry i paznokci.