Palma sabalowa + Pokrzywa (90 kaps.)

Owoce palmy sabalowej wykorzystywane są głównie do leczenia stanów związanych z powiększeniem gruczołu krokowego, a ekstrakt z pokrzywy wykorzystuje się w wielu dolegliwościach układu moczowego oraz przewodu pokarmowego, a także w łysieniu

Więcej szczegółów

Palma sabalowa + Pokrzywa (90 kaps.) 4.00 5

Twoja ocena została dodana.

Wystąpił błąd podczas dodawania oceny.

Tylko zalogowani klienci mogą oceniać produkty.

ocena: 4.00 / 5
Nie oceniłeś jeszcze tego produktu.
Liczba oddanych głosów: 5

79,00 zł brutto

Więcej informacji

Ilość tabletek / kapsułek / fiolek / saszetek90 szt.
Producent / Podmiot odpowiedzialnyHanoju
1 tabletka / kapsułka / aplikacja (zawartość substancji aktywnych)250 + 200 mg
Rekomendowane spożycie/użycie dzienne dla dorosłych (górny limit)2 szt / dzień

Suplement diety zawierający w jednej kapsułce 250mg ekstraktu z owoców Palmy Sabalowej standaryzowanego na zawartość 45% kwasów tłuszczowych oraz 200mg ekstraktu z pokrzywy 10:1

Zalecana do spożycia dzienna porcja: 2 kapsułki

Skład zalecanej dziennej porcji do spożycia:

500 mg ekstraktu z Palmy Sabalowej (Serenoa repens) standaryzowanego na zawartość 45% kwasów tłuszczowych
400 mg ekstraktu z pokrzywy 10:1
200mg hydroksypropylometyloceluloza (kapsułka)

 

Sposób użycia: 2 kapsułki dziennie popijając dużą ilością wody, najlepiej spożyć pół godziny przed posiłkiem.

Zawartość netto: 90 kapsułek po 550 mg = 49,5g

Informacje o produkcie:   

Badania naukowe wykazały bardzo korzystną interakcję wyciągu pokrzywy z owocem palmy sabalowej w leczeniu przerostu prostaty.

Palma Sabalowa jest niewielką palmą, w stanie naturalnym spotykaną na wschodzie Stanów Zjednoczonych. Owoce palmy oraz uzyskiwany z nich ekstrakt znajduje zastosowanie w tzw. medycynie naturalnej jako lek poprawiający sprawność seksualną, a także w różnych dolegliwościach układu moczowego, związanych z powiększeniem gruczołu krokowego (np. w łagodnym rozroście stercza), przewlekłych bólach podbrzusza, dolegliwościach ze strony pęcherza moczowego, łysieniu oraz zaburzeniach hormonalnych.

Palma sabalowa jest głównie do leczenia stanów związanych z BPH (nienowotworowym powiększeniem gruczołu krokowego). Istnieje kilka czynników powodujące rozwój BPH. Po pierwsze, funkcjonowanie jąder i krytyczny poziom androgenów mają wpływ na rozwój BPH. Po drugie, zmiany w metabolizmie androgenów stercza sprzyjają w akumulacji dihydrotestosteronu (DHT), i po trzecie wzrost stosunku estrogenów do androgenów w osoczu. Uważa się, że Palma Sabalowa hamuje działanie testosteronu w gruczole krokowym, co powoduje przerost prostaty, która z kolei powoduje problemy związane z przepływem moczu. Ekstrakt ziołowy z palmy sabalowej pomaga usprawnić przepływ moczu oraz zmniejsza częstotliwość i uczucie potrzeby oddawania moczu u mężczyzn z BPH. 
 
Ekstrakt ziołowy z palmy sabalowej jest sprzedawany także jako afrodyzjak dla mężczyzn i kobiet, sprzyja budowaniu mięśni oraz ich tkanek. Palma sabalowa składa się z kwasów tłuszczowych. Zawiera wiele kwasów tłuszczowych w tym kwas laurynowy, kwas oleinowy, kwas mirystynowy i kwas palmitynowy, fitosterole (sterole roślinne) i polisacharydy. 
 
Palma sabalowa jest również stosowana w leczeniu zapalenia pęcherza moczowego, przewlekłym zapaleniu oskrzeli i innych stanach chorobowych. Uważa się, że kwasy tłuszczowe zawarte w palmie sabalowej hamują wpływ testosteronu na gruczoł krokowy. Palma zapobiega także procesowi przekształcania testosteronu w dihydrotestosteron (DHT), który powoduje mnożenie się komórek prostaty, a także prowadzi do łysienia. Ekstrakt ziołowy z palmy sabalowej zapobiega wiązaniu się DHT z receptorami androgenów, co odgrywa kluczową rolę w zapobieganiu i leczeniu powiększenia prostaty, a także wypadaniu włosów. 

Działanie pokrzywy doceniano w medycynie ludowej wielu regionów Europy i Azji. Ekstrakt z pokrzywy zawiera mikroelementy, witaminy, kwasy organiczne i związki aminowe.

Ekstrakt z pokrzywy wykorzystuje się w wielu dolegliwościach układu moczowego oraz przewodu pokarmowego, a także w łysieniu.

Wskazania do stosowania:

przerost prostaty I, II, III stadium (efekty przynosi wyłącznie regularne stosowanie);

łagodne stany zapalne dróg moczowych oraz przewodu pokarmowego;

kamica moczowa;

skaza moczanowa;

choroby reumatyczne (działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe, oczyszczające, uzupełniające składniki mineralne);

choroby skórne (działanie przeciwzapalne, łagodzące, wzmacniające, regenerujące);

nieżyt żołądka i jelit, biegunka;

anemia (pokrzywa zwiększa poziom hemoglobiny i liczbę czerwonych krwinek);

kruchość naczyń, skłonności do siniaków (pokrzywa ma działanie przeciwkrwotoczne, wzmacnia i uelastycznia ściany naczyń krwionośnych – zawiera witaminę K oraz flawonoidy i garbniki)

łupież i łojotok (zewnętrznie i wewnętrznie, dodatkowo pokrzywa wzmacnia włosy, pobudza ich wzrost oraz zapobiega siwieniu i wypadaniu);

osłabienie i podatność na choroby (uzupełnia niedobory witamin i składników mineralnych, usuwa toksyny i szkodliwe produkty przemiany materii, wzmacnia siły obronne, pobudza wytwarzanie interferonu i antygenów wirusowych)

Zastrzeżenia prawne: 

Nie przekraczać zalecanego dziennego spożycia. Suplementy diety mogą krótkookresowo zredukować skutki niewłaściwego odżywiania.

Produkt nie może być stosowany jako substytut różnorodnej i zrównoważonej diety.

Preparat należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci

Zobacz artykuły na blogu