EKO Lucerna Siewna (300 tabl.)

Lucernę kojarzymy zwykle tylko z paszą dla zwierząt. Tymczasem ma ona niezwykłe właściwości lecznicze, 
wykorzystywane od lat w medycynie ludowej. Jako suplement diety dla osób z anemią , obniża poziomu cukru u diabetyków, przyczynia się do przyrostu wagi przez pobudzenie apetytu. Ma dobroczynne działanie w leczeniu wzdęć i wrzodów, ponieważ poprawia mikroflorę jelit, a utrudnia rozwój grzybów.

Więcej szczegółów

Ostatnie egzemplarze!

EKO Lucerna Siewna (300 tabl.) 0 0

Twoja ocena została dodana.

Wystąpił błąd podczas dodawania oceny.

Tylko zalogowani klienci mogą oceniać produkty.

ocena: 0 / 5
Nie oceniłeś jeszcze tego produktu.
Liczba oddanych głosów: 0

79,00 zł brutto

Więcej informacji

Ilość tabletek / kapsułek / fiolek / saszetek300 szt.
Producent / Podmiot odpowiedzialnyHanoju
1 tabletka / kapsułka / aplikacja (zawartość substancji aktywnych)400 mg
Rekomendowane spożycie/użycie dzienne dla dorosłych (górny limit)15 szt / dzień

Lucerna siewna to roślina posiadająca zastosowanie w medycynie, przez wzgląd na wiele korzystnych właściwości leczniczych, już od bardzo długiego czasu. Lucerna może być z powodzeniem wykorzystywana jako niezwykle bogate uzupełnienie diety alkalizującej. Ta niezwykła roślina jest źródłem dużej ilości cennych witamin, a także wielu składników mineralnych. Składniki te w dużym stopniu wpływają na odpowiednie funkcjonowanie ludzkiego organizmu.

Lucerna siewna to prawdziwe bogactwo beta-karotenu oraz witamin z grup A, B, C, D, E i K. W roślinie tej znajduje się ponadto całkiem sporo wartościowych składników mineralnych, wśród których warto wymienić przede wszystkim fosfor, potas, wapń i żelazo. Należy pamiętać, że wapń i fosfor to składniki praktycznie niezbędne do prawidłowego rozwoju naszych kości i zębów – zwłaszcza u dzieci, u których organizmy rozwijają się intensywnie.

Przez wzgląd na wysoką zawartość chlorofilu, lucerna siewna odznacza się znakomitym działaniem oczyszczającym. Przyczynia się on również do łatwiejszego i szybszego wchłaniania oraz wykorzystywania przez nasz organizm m.in. białek i węglowodanów, a także wielu cennych pierwiastków śladowych zawartych w lucernie siewnej.

Lucerna siewna – zastosowanie:

Lucerna siewna charakteryzuje się silnym działaniem wzmacniającym ludzki organizm, stąd zalecana jest w takich dolegliwościach, jak ogólne osłabienie organizmu, w stanach zmęczenia czy podczas rekonwalescencji. Lucerna regeneruje błonę śluzową (owrzodzenia oraz nadżerki), a także leczy parodontozę i dziąsła. Ze względu na obecność witaminy C, i to w dość dużych ilościach, lucerna działa również przeciwszkorbutowo. Z kolei obecność chlorofilu oraz wielu cennych składników odżywczych w lucernie siewnej wpływa na przyspieszenie oczyszczania organizmu oraz bardzo wydajnie alkalizuje i odtruwa organizm, a zwłaszcza wątrobę.

Roślina ta posiada skuteczne działanie odżywcze (korzystne zwłaszcza w przypadkach anemii, osteoporozy czy kurzej ślepoty) oraz znajduje zastosowanie do uregulowania cyklu miesiączkowego. Lucerna siewna dzięki zawartości w swoim składzie fitoestrogenów doskonale pobudza laktację. Ponadto zaleca się przyjmowanie lucerny w przypadku obecności kamieni w nerkach, gdyż roślina ta odznacza się silnym działaniem moczopędnym.

Lucerna siewna to doskonałe źródło:

 • minerałów: cynk, fosfor, jod, kobalt, magnez, mangan, miedź, potas, selen, sód, wapń, żelazo;
 • witamin: A, B (B9 – kwas foliowy), C (+luteina), D, E, K;
 • białek i aminokwasów: zwłaszcza aminokwasów egzogennych, jak: cysteina, fenyloalanina, histydyna, leucyna, lizyna, metionina, tryptofan i tyrozyna (wszystkie te wymienione aminokwasy nie są wytwarzane przez ludzki organizm);
 • nienasyconych kwasów tłuszczowych: zwłaszcza kwasów linolowego i linolenowego oraz beta-sitosterolu ;
 • chlorofilu;
 • fitoestrogenów;
 • garbników;
 • saponozydów;
 • związków fenolowych.

 

Zalecana dzienna dawka lucerny siewnej:

15 tabletek – 6000 mg organicznej Lucerny Siewnej (5940 mg sproszkowanej organicznej Lucerny Siewnej + 60 mg kwasu krzemowego)

Organiczna lucerna siewna - składniki:

99% organiczna sproszkowana lucerna siewna, 1% kwas krzemowy

Opakowanie zawiera:

300 tabletek x 400 mg = 120 g

Zalecenia odnośnie suplementacji tabletek lucerny siewnej:

3-5 tabletek trzy razy dziennie, popić dużą ilością wody. Stosować przed lub po posiłku.

Substancje odżywcze w 100g:

 • Wartość kaloryczna: 174 kcal (734 kJ);
 • Błonnik: 44,6g;
 • Sód: 0,004g;
 • Białka: 18,9g;
 • Węglowodany: 17,7g (w tym 7,5g cukry owocowe);
 • Tłuszcze: 3g.

 

Zastrzeżenia prawne:

Nie przekraczać zalecanego dziennego spożycia. Suplementy diety mogą krótkookresowo zredukować skutki niewłaściwego odżywiania. Produkt nie może być stosowany jako substytut różnorodnej i zrównoważonej diety.

Jeśli organiczna Lucerna Siewna to tylko od HANOJU:

Podstawą filozofii Hanoju jest pozyskiwanie produktów z najlepszych źródeł. Dzięki temu są one skuteczne w działaniu oraz w pełni bezpieczne