3 Formuła stawowa 400 mg (90 kaps.)

Produkt zawiera dwa podstawowe związki od których zależy zdrowie elementów chrzęstnych; MSM oraz kwas hialuronowy. MSM znajduje się w tkance łącznej i płynach organizmu, warunkuje prawidłową budowę skóry, tkanki łącznej oraz włosów i paznokci. Mechanizm działania kwasu hialuronowego w chorobie zwyrodnieniowej stawów polega na wpływie na mechanikę stawu.

Więcej szczegółów

Ostatnie egzemplarze!

3 Formuła stawowa 400 mg (90 kaps.) 0 0

Twoja ocena została dodana.

Wystąpił błąd podczas dodawania oceny.

Tylko zalogowani klienci mogą oceniać produkty.

ocena: 0 / 5
Nie oceniłeś jeszcze tego produktu.
Liczba oddanych głosów: 0

165,00 zł brutto

Więcej informacji

Suplement diety zawierający w jednej kapsułce 300 mg MSM oraz 100 mg fermentowanego kwasu hialuronowego.

Zalecana do spożycia dzienna porcja: 3 kapsułki

Skład zalecanej dziennej porcji do spożycia:

900 g MSM (Metylosulfonylmetan)
300 mg fermentowanego kwasu hialuronowego.
300 mg hydroksypropylometyloceluloza (kapsułka)

Ostrzeżenia i przechowywanie:

Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut zróżnicowanej diety. Preparat należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.

Sposób użycia: 3 kapsułki dziennie popijając dużą ilością wody, najlepiej spożyć pół godziny przed posiłkiem.

Zawartość netto: 90 kapsułek po 500 mg = 45g

Informacje o produkcie:

MSM to naturalny związek siarki. Znajduje się w tkance łącznej i płynach wszystkich organizmów żywych. Siarka jest czwartym w kolejności, pod względem zapotrzebowania ilościowego, pierwiastkiem budującym nasz organizm. Jest obecna w każdej komórce ludzkiego ciała. Od jej dostatecznej zawartości w tkankach zależy budowa i zdrowie przede wszystkim elementów chrzęstnych (np. w stawach i kręgosłupie). Jest to również pierwiastek, którego obecność warunkuje prawidłową budowę skóry, tkanki łącznej oraz włosów i paznokci.

Produkty zawierające siarkę przynoszą ulgę w różnych rodzajach dolegliwości bólowych, artretyzmie i reumatyzmie.

MSM stosowany doustnie pomaga przy:

  • Chronicznych bólach
  • Chronicznym zmęczeniu
  • Reumatyzmie
  • Cukrzycy
  • Chorobach grzybiczych

Zapobiega osteoporozie, zwyrodnieniom stawów, kości i mięśni, wielu chorobom skóry.

Kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem występującym w tkankach organizmu. Znajduje się w całym ciele. Wypełnia przestrzeń międzykomórkową, a w skórze stanowi ponad 50% , doskonale nawilża. Niestety z wiekiem ilość kwasu hialuronowego drastycznie maleje.

Głównymi źródłami otrzymywania kwasu hialuronowego do celów leczniczych jest obecnie biofermentacja, czyli wytwarzanie kwasu w laboratoriach na bazie bakterii Streptococus equi.

Mechanizm działania kwasu hialuronowego w chorobie zwyrodnieniowej stawów polega na wpływie na mechanikę stawu - przywrócenie właściwej masy cząsteczkowej w płynie stawowym oraz na wpływie na proces zapalny - wiadomo, że kwas hialuronowy hamuje migrację, chemotaksję i fagocytozę leukocytów. Wiadomo także, że może wpływać na produkcję wielu innych mediatorów procesu zapalnego. Obserwowano także bezpośrednie działanie przeciwbólowe kwasu hialuronowego w chorobie zwyrodnieniowej stawów, jednak jego mechanizm nie jest jeszcze do końca poznany. Preparaty kwasu hialuronowego zostały docenione na całym świecie i są rekomendowane w przypadkach, kiedy leczenie metodami tradycyjnymi nie przynosi spodziewanych efektów bądź jest przeciwwskazane.