L-Lizyna 500 mg (90 kaps.)

Pomaga wchłaniać wapń i utrzymuje prawidłową równowagę azotową u osób dorosłych.  Przyspiesza tworzenie kolagenu i regenerację tkanek. Jest wskazana dla osób po zabiegach chirurgicznych i urazach sportowych, ponieważ stymuluje budowę białek mięśniowych. L-lizyna wiąże się z ołowiem, skutecznie zmniejszając jego toksyczność i przyspiesza jego usuwanie z organizmu.

Więcej szczegółów

Ostatnie egzemplarze!

L-Lizyna 500 mg (90 kaps.) 0 0

Twoja ocena została dodana.

Wystąpił błąd podczas dodawania oceny.

Tylko zalogowani klienci mogą oceniać produkty.

ocena: 0 / 5
Nie oceniłeś jeszcze tego produktu.
Liczba oddanych głosów: 0

55,00 zł brutto

Więcej informacji

Suplement diety zawierający w jednej kapsułce 500mg L-lizyny.

Zalecana do spożycia dzienna porcja: 4 kapsułki

Skład zalecanej dziennej porcji do spożycia:

2000 mg L-lizyny
400 mg hydroksypropylometyloceluloza ( kapsułka)

Lizyna to aminokwas egzogenny i należy go pozyskiwać z pożywienia, albowiem organizm człowieka nie potrafi go produkować. Jest ona bardzo ważnym składnikiem potrzebnym do wzrostu, naprawy tkanek i produkcji hormonów, enzymów i przeciwciał. 

Jest potrzebna do prawidłowej budowy kości u dzieci. Pomaga wchłaniać wapń i utrzymuje prawidłową równowagę azotową u osób dorosłych. 
Lizyna przyspiesza tworzenie kalogenu i regenerację tkanek. Jest wskazana dla osób po zabiegach chirurgicznych i urazach sportowych, ponieważ stymuluje budowę białek mięśniowych. Aminokwas ten także zwalcza wirusa opryszczki. 
L-lizyna może skutecznie zwalczać infekcje i zapobiegać ich nawrotom. Suplementy zawierające L-lizynę mogą także skutecznie łagodzić skutki ostrego zatrucia alkoholem.

OBJAWY NIEDOBORU

Niedobór lizyny może powodować anemię, przekrwione oczy, zaburzenia enzymatyczne, wypadanie włosów, trudności z koncentracją, drażliwość, spadek poziomu energii, utraty apetytu, zaburzenia w prawidłowym funkcjonowaniu układu rozrodczego, upośledzenie tempa wzrostu i utratę masy ciała.

PROFILAKTYKA I LECZENIE OPRYSZCZKI

Badania pokazują, że lizyna przyspiesza leczenie opryszczki oraz zapobiega jej nawrotom. Wynika to przede wszystkim z faktu, że lizyna antagonizuje argininę, która przyczynia się do rozwoju tej infekcji.
Lizyna działa jednak również przeciwwirusowo w sposób bezpośredni.

DETOKSYKACJA ORGANIZMU Z OŁOWIU

Wykazano, że lizyna wiąże się z metalem ciężkim ołowiem, skutecznie zmniejszając jego toksyczność i przyspiesza jego usuwanie z organizmu.

OCHRONA UKŁADU SERCOWO-NACZYNIOWEGO

Zmiany chorobowe powstające w tętnicach mogą prowadzić do miażdżycy naczyń krwionośnych, która z kolei może powodować choroby serca.
Stwierdzono, że lizyna wzmacnia strukturę tkanki w ściankach tętnic i tym samym może hamować powstawanie zmian w tętnicach oraz przyspieszać ich gojenie się.
Lizyna jest także prekursorem karnityny, która skutecznie wzmacnia układ sercowo-naczyniowy.

Ostrzeżenia i przechowywanie:

Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut zróżnicowanej diety. Preparat należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.

Sposób użycia:  4 kapsułki dziennie popijając dużą ilością wody, najlepiej spożyć pół godziny przed posiłkiem.

Zawartość netto: 90 kapsułek po 600 mg = 54g