L-Karnityna L-Tartrat LCLT 500 mg (90 kaps.)

L-Karnityna-L-Tartrat LCLT posiada właściwości rekuperacyjne. U osób stosujących suplementację LCLT krążące markery uszkodzenia mięśni obniżyły się, rozpad substratów energetycznych zmniejszył się podczas i po ćwiczeniach, zmniejszył się również ból potreningowy. LCLT usprawnia pozyskiwanie energii z tłuszczów oraz zapobiega tworzeniu się nowych zapasów tłuszczu.

Więcej szczegółów

Ostatnie egzemplarze!

L-Karnityna L-Tartrat LCLT 500 mg (90 kaps.) 0 0

Twoja ocena została dodana.

Wystąpił błąd podczas dodawania oceny.

Tylko zalogowani klienci mogą oceniać produkty.

ocena: 0 / 5
Nie oceniłeś jeszcze tego produktu.
Liczba oddanych głosów: 0

85,00 zł brutto

Więcej informacji

Zalecana do spożycia dzienna porcja: 3 kapsułki

Skład zalecanej dziennej porcji do spożycia:

1500 mg L-Karnityny-L-Tartrat (LCLT)
300mg hydroksypropylometyloceluloza (kapsułka)

Ostrzeżenia i przechowywanie:

Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut zróżnicowanej diety. Preparat należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.

Sposób użycia: 3 kapsułki dziennie popijając dużą ilością wody, najlepiej spożyć pół godziny przed posiłkiem.

Zawartość netto: 90 kapsułek po 600 mg = 54g

Informacje o produkcie:

L-karnityna znajdująca się w naszym produkcie jest produkowana przez szwajcarską firmę Lonza.

L – karnityna jest organicznym związkiem chemicznym syntetyzowanym w organizmie człowieka. Wytwarzana jest w nerkach i wątrobie, przy udziale witaminy C, PP, B6 oraz żelaza. Można ją znaleźć w pokarmie, głównie w mięsie: dziczyźnie, baraninie, wołowinie i rybach, najmniej zawiera jej drób.

Składnik ten jest niezbędnym elementem metabolizmu lipidów, który umożliwia efektywny transport i spalanie kwasów tłuszczowych w komórkowych centrach energetycznych. Wysoki poziom L-karnityny jest szczególnie korzystny u sportowców oraz osób dążących do redukcji wagi ciała. L - karnityna usprawnia procesy energetyczne w trakcie długotrwałego wysiłku fizycznego, a także wspomaga proces spalania zbędnej tkanki tłuszczowej.

Pomimo, że należy do aminokwasów, L-Karnityna jest naturalnym składnikiem pokarmowym należącym do grupy witamin B. Gromadzi się ona głównie w mięśniach szkieletowych i sercu i może być w naturalny sposób syntetyzowana w organizmie. Jednakże, w pewnych warunkach fizjologicznych organizm może nie produkować wystarczającej ilości karnityny.

L-Karnityna-L-Tartrate (LCLT) odkryty niedawno, nowy związek karnityny posiada właściwości rekuperacyjne. U osób stosujących suplementację LCLT krążące markery uszkodzenia mięśni obniżyły się, rozpad substratów energetycznych zmniejszył się podczas i po ćwiczeniach, zmniejszył się również ból po treningowy. Ponieważ ćwiczenia zmniejszają stężenie karnityny w krwinkach, powoduje to nie optymalny przepływ krwi i dostarczanie tlenu do mięśni. Sądzi się, że korzystne działanie LCLT jest wynikiem usprawnionej dostawy tlenu do mięśni dzięki zwiększonemu przepływowi krwi. Dodatkowo, wydaje się, że LCLT może wspierać syntezę białka i reakcje anaboliczne na ćwiczenia chroniąc receptory anaboliczne od nadmiernego uszkodzenia wynikającego z ćwiczeń oporowych.

L- karnityna L - Tartrate

  • usprawnia pozyskiwanie energii z tłuszczów,

  • zapobiega tworzeniu się nowych zapasów tłuszczu,

  • zwiększa wydolność (redukując tkankę tłuszczową pozwala na dostarczenie większej ilości tlenu do mięśni),

  • wpływa na usuwanie substancji toksycznych (amoniak, wolne rodniki, jony metali ciężkich itd).