L-Prolina 400 mg (90 kaps.)

L-prolina bierze udział w procesach związanych z regenerowaniem się struktur tkankowych. Wpływa na produkcję kolagenu, który jest podstawowym białkiem tworzącym tkankę łączną. Przyczynia się dzięki temu do utrzymania we sprawności narząd ruchu,oraz do zdrowego wyglądu włosów i skóry. Ponadto pomaga zbudować sportowcom masę mięśniową.

Więcej szczegółów

Ostatnie egzemplarze!

L-Prolina 400 mg (90 kaps.) 4.00 1

Twoja ocena została dodana.

Wystąpił błąd podczas dodawania oceny.

Tylko zalogowani klienci mogą oceniać produkty.

ocena: 4.00 / 5
Nie oceniłeś jeszcze tego produktu.
Liczba oddanych głosów: 1

79,00 zł brutto

Więcej informacji

Ilość tabletek / kapsułek / fiolek / saszetek90 szt.
Producent / Podmiot odpowiedzialnyHanoju
1 tabletka / kapsułka / aplikacja (zawartość substancji aktywnych)400 mg
Rekomendowane spożycie/użycie dzienne dla dorosłych (górny limit)9 szt / dzień
Składnik odżywczy zawartość w 9 tabletkach
L-Prolina3600 mg
hydroksypropylometyloceluloza ( kapsułka)900 mg

Suplement diety zawierający w jednej kapsułce 400mg L-proliny.

Zalecana do spożycia dzienna porcja: 9 kapsułek

Skład zalecanej dziennej porcji do spożycia:

3600 mg L-Proliny
900mg hydroksypropylometyloceluloza ( kapsułka)

Ostrzeżenia i przechowywanie:

Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut zróżnicowanej diety. Preparat należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.

Sposób użycia:  9 kapsułek dziennie popijając dużą ilością wody, najlepiej spożyć pół godziny przed posiłkiem.

Zawartość netto: 90 kapsułek po 500 mg = 45g

L-prolina to niezwykły aminokwas, który w ludzkim organizmie pełni bardzo ważną rolę, mianowicie reguluje procesy metabolizmu komórkowego. Wspomaga syntezę białek, a także wzrost oraz różnicowanie tkanek mięśniowych.

Czym jest l-prolina?

Odżywki zawierające w swoim składzie aminokwas l-prolinę są innowacyjnymi suplementami polecanymi w głównej mierze sportowcom trenującym sporty siłowe, szybkościowe oraz wytrzymałościowe. Suplementy z l-proliną mogą być przyjmowanie również przez osoby wyniszczone fizycznie.

L-prolina jest zaliczana do grupy aminokwasów, gdyż w swoim składzie zawiera grupę karboksylową oraz aminową. Suplementy powstające na bazie l-proliny prowadzą do nasilenia procesów związanych z syntezą białek, dzięki czemu takie specyfiki mogą być z powodzeniem stosowane przez sportowców marzących o muskularnej sylwetce.

Aminokwas ten stanowi aż dwanaście procent całego składu białek mleka, a więc w tym produkcie zawartość tej substancji jest naprawdę wysoka, można nawet rzec, iż najwyższa. Tak duża koncentracja l-proliny w mleku sprawia, że produkty białkowe powinny być włączane do diety sportowców. Uzupełnienie diety suplementem z l-proliną będzie natomiast pomocne w zapewnieniu oraz utrzymaniu stosunkowo wysokiej efektywności syntezy białek mięśniowych po nawet najbardziej wzmożonym treningu. W ten sposób ochronimy nasze mięśnie przed uszkodzeniem w nich włókien mięśniowych.

Działanie suplementów z l-proliną

L-prolina jest jednym z najbardziej funkcjonalnych aminokwasów w żywieniu osób szczególnie aktywnych fizycznie. Suplementy z l-proliną zaleca się łączyć z preparatami białkowymi, a także z dietą, w której nie będzie brakować pokarmów, będących źródłem białka pochodzenia zwierzęcego.

L-prolina wspomaga procesy związane z regenerowaniem się struktur tkankowych, dlatego substancja ta jest wykorzystywana również do żywienia ludzi z oparzeniami czy różnymi urazami tkanki łącznej. W suplementacji sportowej przyjmowanie l-proliny natomiast może nie tylko być pomocne w budowaniu beztłuszczowej masy mięśniowej. Ten wyjątkowy aminokwas jest odpowiedzialny również za przyspieszanie regeneracji mięśni po intensywnych treningach.