EKO Korzeń Maca ekstrakt 500 mg (600 tabl.)

Korzeń Maca  ma właściwości wspomagające odporność np. taką związaną ze stresem.  Pozwala przetrwać ciężkie chwile obciążania psychicznego i fizycznego, które związane są z naszym codziennym szybkim życiem. Działa przeciw depresyjnie. Pomaga naszemu organizmowi utrzymać się w stanie homeostazy, stabilizuje i równoważy systemy w naszym organizmie

Więcej szczegółów

Ostatnie egzemplarze!

EKO Korzeń Maca ekstrakt 500 mg (600 tabl.) 5.00 1

Twoja ocena została dodana.

Wystąpił błąd podczas dodawania oceny.

Tylko zalogowani klienci mogą oceniać produkty.

ocena: 5.00 / 5
Nie oceniłeś jeszcze tego produktu.
Liczba oddanych głosów: 1

159,00 zł brutto

Więcej informacji

Ilość tabletek / kapsułek / fiolek / saszetek600 szt.
Producent / Podmiot odpowiedzialnyHanoju
1 tabletka / kapsułka / aplikacja (zawartość substancji aktywnych)500 mg
Rekomendowane spożycie/użycie dzienne dla dorosłych (górny limit)6 szt / dzień
Dwie kapsułki zawierają: (rekomendowana dawka dzienna) 
ekstraktu z korzenia maca (Lepidium peruvianum)3000 mg

Maca w swoim składzie ma duże ilości protein, węglowodanów, witamin i pierwiastków – cynku, fosforu, magnezu, wapnia oraz żelaza. Dodatkowo substancje wspierające wytwarzanie naturalnego estrogenu oraz testosteronu. Maca korzystnie wpływa na kondycję organizmu, tak fizyczną jak i psychiczną. Ponadto wspiera prawidłowy rozwój naszych mięśni oraz ogranicza problemu towarzyszące okresowi menopauzy.

 

Zalecana do spożycia dzienna porcja:

6 tabletek

Skład zalecanej dziennej porcji do spożycia:

3000 mg ekstraktu z korzenia maca (Lepidium peruvianum)

 

Ostrzeżenia i przechowywanie:

Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut zróżnicowanej diety. Preparat należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.

Sposób użycia:

Trzy razy dziennie po 2 tabletki popijając dużą ilością wody, najlepiej spożyć pół godziny przed posiłkiem.

Zawartość opakowania netto:

600 tabletek po 500 mg = 300g

Maca ekstrakt - lecznicze działanie produktu:

Organiczna maca idealnie nadaje się do pomocy kobietom w okresie menopauzy. Warto jednak wspomnieć, że w przeciwieństwie do soi, maca nie zawiera żadnych fitohormonów. Substancje będące w składzie macy mają pobudzające działanie na system hormonalny organizmu oraz poprawiają jego równowagą hormonalną. To z kolei sprawia, że roślina łagodzi efekty menopauzy, a także objawy pojawiające się po tym okresie.

Regularna suplementacja ekstraktu z macy działa przeciwko zaburzeniom snu, palpitacjom oraz antydepresyjnie. Wspomaga również na układ nerwowy, obniżając stan napięcia nerwowego. To jednak nie koniec leczniczych właściwości jakie daje naszemu organizmowi organiczna maca. Ma ona bowiem również bardzo dobry wpływ na poprawę naszej koncentracji, dostarcza naszemu organizmowi dodatkowe porcje energii, a nawet korzystnie wpływa na podtrzymanie zainteresowania seksualnego.

Ekstrakt maca ożywia ciało i umysł!

Maca idealnie działa na poprawę naszego nastoju, a także korzystnie wpływa na sprawność intelektualną człowieka. Badania naukowe nad tą rośliną dowodzą, że jej regularne przyjmowanie poprawia zdolności uczenia się i pamięć. Maca to także skuteczny preparat antydepresyjny.

Organiczna maca to skuteczna ochrona kości i stawów!

Ekstrakt z macy usprawnia również naprawę ubytków tkanki chrzęstnej, co zostało potwierdzone przez wyniki ostatnich badań nad tą rośliną. Zapobiega jej degradacji i ubytkom, a także przeciwdziała tworzeniu się ubytków w tkance kostnej. To sprawia że regularna suplementacja ekstraktu z organicznej macy skuteczni chroni przed takimi chorobami jak zapalenia stawów oraz osteoporoza.

Roślina, korzeń Maca - informacje ogólne:

Maca (Lepidium Meyenii) wywodzi się z rodziny kapustowatych, jest jednoroczną rośliną bulwiastą. Uprawy tej rośliny położone są na bardzo dużych wysokościach płaskowyżów w Andach. To właśnie tam maca jest zbierana już od stuleci, ceniona głównie za swoje działania pobudzające i wzmacniające nasz organizm. Korzeń maca był wiele lat temu bardzo cenionym składnikiem przez Inków, którzy używali go jako środka przywracającego równowagę hormonalną w organizmie. Historyczne źródła mówią nawet o tym, że Inkowie opierali swoje zapasy żywności głównie o tę roślinę – stanowiła ona ponad połowę ich zapasów. Maca jest skutecznym, a do tego naturalnym środkiem działającym antydepresyjnie oraz przeciwko osłabieniu.

Maca jest przede wszystkim doskonałym źródłem aminokwasów egzogennych, a regularnie stosując ekstrakt z macy dostarczamy do naszego organizmu niemal wszystkich niezbędnych aminokwasów. Równie duże znaczenie dla właściwości medycznych tej rośliny ma wysoka zawartości białka, które to stanowi około 11% składu macy. Jak wiadomo białka warunkują i regulują podstawowe czynności żywieniowe. To na białkach opiera się zdrowie i witalność człowieka, które jak powszechnie wiadomo regulują i warunkują najistotniejsze czynności żywieniowe. Jeżeli zaś chodzi o tłuszcze to sproszkowany korzeń rośliny maca zawiera około 4% tłuszczu. Z czego kwasy tłuszczowe nienasycone stanowią aż 70,7%, a nasycone 23,9%. Z punku widzenia odżywczego jest to bardzo korzystny stosunek. Najbardziej znaczącymi z kwasów tłuszczowych w składzie macy są kwasy: linolowy – 33,7%, α-linolenowy – 20,4% i palmitynowy 19%. Warto również wspomnieć o węglowodanach, których ogółem maca zawiera nieco ponad 70%, z czego 52% stanowią węglowodany przyswajalne, a około 20% błonnika pokarmowego.

Różnica pomiędzy proszkiem a ekstraktem:

Ekstrakt roślinny ma blisko 20 krotnie skuteczniejsze działanie niż proszek. To dlatego, że produkowany jest metodą płukania roślin gorącą wodą co sprawia, że w jego składzie pozostają jedynie substancje rozpuszczalne w wodzie. Głównie są to cenne aminokwasy i polisacharydy, które są bardzo wysoko skoncentrowane, a przez to wydajniejsze w swoim działaniu.

Informacja dla alergików i wegetarian:

Oryginalne produkty HANOJU są bezpieczne i łatwo przyswajalne przez organizm. Co istotne, w ich składzie nie ma chemicznych barwników, cukru, glutenu oraz żadnych aromatów.

Zdecyduj się na najwyższą jakość:

Ekstrakt maca pozyskiwany jest w ściśle kontrolowanych warunkach. Opakowanie zawiera 90 tabletek po 500mg wyciągu z organicznie uprawianych roślin Maca (Lepidium meyenii), bez dodatków chemicznych. Ta niezwykła roślina posiada w swoim składzie bogate zasoby naturalnych substancji chroniących nasz organizm przed patogenami.

Marka HANOJU podczas produkcji ekstraktu roślinnego Maca korzysta w upraw pochodzących z andyjskich płaskowyżów, znajdujących się w wysokości ponad 4000 m n.p.m. Uprawy te odbywają się bez udziału nawozów sztucznych, a także innych środków ochrony roślin takich jak herbicydy czy pestycydy.

Dlaczego pochodzenie roślin maca ma tak duże znaczenie? W wyższych partiach And roślina maca ma do „pokonania” więcej trudności związanych w pogodą. Większe wahania temperatury, niższe ciśnienie czy mocne promienie słoneczne powodują, że roślina by przetrwać produkuje więcej substancji ochronnych. To sprawia, że w jej składzie znajduje się więcej substancji wysoko skoncentrowanych