Wapno koralowe 800 mg (90 kaps.)

Wapno koralowe stanowi doskonale zbilansowane źródło cennych minerałów i mikroelementów. Obfituje w duże ilości wapnia, a w swoim składzie zawiera również magnez, potas, żelazo i cynk. Wapń wzmacnia kości i zęby oraz neutralizuje kwasowość i przywraca fizjologiczną równowagę pH w ciele. Dostępny u nas suplement pochodzi z wyspy Okinawa.

Więcej szczegółów

Wapno koralowe 800 mg (90 kaps.) 0 0

Twoja ocena została dodana.

Wystąpił błąd podczas dodawania oceny.

Tylko zalogowani klienci mogą oceniać produkty.

ocena: 0 / 5
Nie oceniłeś jeszcze tego produktu.
Liczba oddanych głosów: 0

95,00 zł brutto

Więcej informacji

Ilość tabletek / kapsułek / fiolek / saszetek90 szt.
Producent / Podmiot odpowiedzialnyHanoju
1 tabletka / kapsułka / aplikacja (zawartość substancji aktywnych)800 mg
Rekomendowane spożycie/użycie dzienne dla dorosłych (górny limit)3 szt / dzień

Wapno koralowe – działanie i skład:

Proszek z wapna koralowego to zbierany na subtropikalnej wyspie Okinawa, całkowicie naturalny proszek kopalny. Jego największe atuty zdrowotne, to zgromadzone w nim ogromne ilości wapnia – niezwykle cennego minerału dla naszego organizmu, a także wiele innych pierwiastków śladowych, mowa tutaj o cynku, żelazie, magnezie czy potasie. Wapno koralowe oferowane w naszym sklepie jest produktem naturalnym, a nie jak to się często zdarza hodowlanym koralowcem, który posiada sztucznie podwyższane zawartości magnezu.

Wapno koralowe ma skład dosyć zbliżony do cytrynianu wapnia, jednakże poza wapniem organicznym odznacza się ono również obecnością aż przeszło 70 innych składników mineralnych. Nie dość, że są to składniki niezwykle cenne dla organizmu, to jeszcze przyczyniają się w dużym stopniu do zwiększenia przyswajalności wapnia.

Wapno koralowca jest idealnie zbilansowanym zestawem składników mineralnych oraz mikroelementów. Taki zestaw niezwykle korzystnie wpływa na utrzymanie odpowiedniego stanu kwasowo-zasadowego płynnych środowisk obecnych w ludzkim organizmie. Wapno z koralowca jest dużym wsparciem dla osób pragnących, aby ich poziom kwasowości był w pełni zrównoważony, gdyż charakteryzuje się poziomem pH 10–11, co z kolei nadaje mu alkalizujące działanie na ludzki organizm. W zetknięciu z wodą mikroelementowy skład wapna koralowego przybiera postać jonową, dzięki czemu komórki organizmu o wiele lepiej przyswajają niezbędne substancje zawarte w tym produkcie.

Wapno z koralowca zastosowanie:

Wapń wpływa na regulację przekazywania impulsów nerwowych do mięśni (sprzężenie elektromechaniczne), a także pełni bardzo istotną rolę w procesie krzepnięcia krwi. Ponadto wapno koralowe przyczynia się do swobodnego uwalniania hormonów, ma działanie uszczelniające naczynia oraz skutecznie reguluje aktywność enzymów. Wapno z koralowca odznacza się działaniem przeciwalergicznym jak również przeciwzapalnym.

Niedobór wapnia w organizmie często prowadzi do licznych chorób, na czele z Alzheimerem, artretyzmem, chorobami serca czy osteoporozą, dlatego suplementacja wapna koralowego, tak obfitującego w wapń, może przyczynić się do zapobiegnięcia tymże chorobom. Zbyt małe ilości wapnia przyczyniają się również do wysokiego poziomu cholesterolu, złego trawienia, podniesienia ciśnienia krwi, częstego zmęczenia oraz bólów głowy, a nawet pojawienia się kamieni nerkowych czy kamieni żółciowych i podagry.

Jak widać wapń jest niezbędny nie tylko dla utrzymania prawidłowego stanu naszych kości i zębów, ale odpowiada również za setki innych podstawowych funkcji organizmu, a do najważniejszej z całą pewnością zaliczyć można neutralizowanie kwasowości przez wapń oraz duży udział w dążeniu do fizjologicznej równowagi pH w naszym ciele.

Zalecana dzienna dawka wapna koralowego w proszku:

Jako uzupełnienie codziennej diety zażywać kapsułkę trzy razy dziennie popijając dużą ilością płynu. Najlepiej pół godziny przed posiłkiem.

Składniki 1 kapsułki wapnia z koralowca:

  • 800 mg wapnia z koralowca
  • 100 mg hydroksypropylometylocelulozy (kapsułka)

Nasze kapsułki nie zawierają substancji pochodzenia zwierzęcego, glutenu i cukru, nie zawierają żadnych substancji zapachowych, barwników i konserwantów.

Opakowanie wapnia koralowego zawiera:

90 kapsułek po 900 mg = 81 g

Zalecenia według rozporządzenia w sprawie suplementów diety:

Nie przekraczać dziennej zalecanej dawki. Suplementy diety nie są substytutem zrównoważonej i różnorodnej diety. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Jeśli Wapno Koralowe w kapsułkach to tylko od HANOJU:

Podstawą filozofii Hanoju jest pozyskiwanie produktów z najlepszych źródeł. W przypadku produktów organicznych czystość środowiska, z którego są one pozyskiwane ma decydujące znaczenia dla skuteczności oraz bezpieczeństwa końcowego produktu. Bezpieczeństwo i jakość warte są swojej ceny