Ekstrakt z granatów jest przeciwutleniaczem i bogatym źródłem witaminy C, E, B oraz A oraz wielu substancji mineralnych i odżywczych takich jak magnez, fosfor, potas, wapń, krzem i jod. W składzie znajdziemy również duże ilości białka, błonnika, kwasu foliowego i beta karotenu.
Ostatnie egzemplarze!
Data dostępności:
Twoja ocena została dodana.
Wystąpił błąd podczas dodawania oceny.
Tylko zalogowani klienci mogą oceniać produkty.
Ilość tabletek / kapsułek / fiolek / saszetek | 90 szt. |
Producent / Podmiot odpowiedzialny | Hanoju |
1 tabletka / kapsułka / aplikacja (zawartość substancji aktywnych) | 450 mg |
Rekomendowane spożycie/użycie dzienne dla dorosłych (górny limit) | 4 szt / dzień |
Skład zalecanej dziennej porcji do spożycia: | |
Ekstraku z owoców Granatu (Punica granatum) standaryzowanego na zawartość 40% kwasu elagowego | 1800 mg |
Skrobia ziemniaczana - substancja rozsadzająca | 160 mg |
Stearynian magnezu- substancja przeciwzbrylająca | 40 mg |
HANOJU Ekstrakt z owoców Granatu 450mg, 90 tabletek
Suplement diety zawierający w jednej tabletce 450 mg ekstraktu z owoców Granatu (Punica granatum).
Zalecana do spożycia dzienna porcja: 4 tabletki
Skład zalecanej dziennej porcji do spożycia:
1800 mg ekstraktu z owoców Granatu (Punica granatum) standaryzowanego na zawartość 40% kwasu elagowego
160 mg skrobia ziemniaczana - substancja rozsadzająca
40 mg stearynian magnezu - substancja przeciwzbrylająca
Ostrzeżenia i przechowywanie:
Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut zróżnicowanej diety. Preparat należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.
Sposób użycia: 4 tabletki dziennie popijając dużą ilością wody, najlepiej spożyć pół godziny przed posiłkiem.
Zawartość netto: 90 tabletek po 500 mg = 45 g
Granat właściwy, granatowiec właściwy (Punica granatum L.)
Drzewo granatu rośnie do około ośmiu metrów wysokości, jest uprawiane na rozległych terenach subkontynentu indyjskiego oraz obszarach basenu Morza Śródziemnego. Granaty, zwane niekiedy chińskim jabłkiem, "klejnotem zimy" lub "owocem raju", były symbol zdrowia, płodności i wiecznego życia. Ich zastosowanie jest opisywane w wielu starożytnych pismach, ponadto zostały znalezione w egipskich grobowcach, były zjadane przez babilońskich żołnierzy przed bitwą, a w perskich ślubach symbolizowały radosną przyszłość.
Korzyści zdrowotne wynikające z granatu są niezliczone. Granaty są one uważane za dobre źródło witamin, ponieważ zawierają witaminy A, C i E, kwas foliowy oraz duże ilości przeciwutleniaczy, takich jak flawonoidy i polifenole. Granat jest doskonałym źródłem przeciwutleniającej witaminy C - jeden granat zapewnia 40 procent dziennego zapotrzebowania na tę witaminę. Podstawowym źródłem właściwości przeciwutleniających pochodzących z granatu jest związek zwany punikalaginą, który wykazuje dobroczynne działanie na układ sercowo-naczyniowy. Związki występujące w granacie pomagają utrzymać zdrowy przepływ krwi oraz wzbogacają krew w żelazo, co pomaga w zmniejszeniu objawów anemii, w tym zmęczenia, zawrotów głowy, osłabienia, czy utrata słuchu.
Składniki granatu są dobre dla naszego serca i naczyń krwionośnych. Ponadto, spożywanie granatu bogatego w związki przeciwzapalne może przyczyniać się do zmniejszenia bólów stawów oraz ryzyka wystąpienia choroby zwyrodnieniowej stawów. Natomiast obecność witaminy C zwiększa produkcję i rozwój przeciwciał, granty mogą zatem pomóc w utrzymaniu zdrowego układu odpornościowego poprzez zwiększenie wytrzymałość na infekcje i choroby. Warto też wspomnieć, że sok z granatu wykazuje właściwości przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe, które przyczyniają się do zmniejszenia ryzyka powstawania chorób jamy ustnej oraz gromadzenia się płytki nazębnej.
W czasach starożytnych, granaty zostały uznane za symbol płodności i naturalny afrodyzjak. Szklanka soku z granatów podnosi poziom testosteronu u mężczyzn i kobiet. Ponadto, granaty zawierają pewne związki, które są podobne do hormonów płciowych występujących w organizmie człowieka, dlatego mogą poprawiać wytrzymałość seksualną i wzmagać pożądanie.
Czy wiesz że?
Starożytni chińscy lekarze uznawali sok z granatów za życiodajny nektar. W średniowieczu granat cieszył się opinią owocu gwarantującego długowieczność. Od zawsze był symbolem płodności – w ponad połowie składa się z samych ziaren! Jako superowoc o niezwykłych właściwościach zdobił herby związków lekarzy w całej Europie.