L-lizyna + L-prolina (90 kaps.)

Lizyna i Prolina są ważnymi substratami biosyntezy kolagenu i elastyny. Aminokwasy te zapobiegają osadzaniu się w ścianach tętnic złogów miażdżycowych oraz usuwają te już istniejące.  Lizyna jest także prekursorem karnityny, która skutecznie wzmacnia układ sercowo-naczyniowy

Więcej szczegółów

Ostatnie egzemplarze!

L-lizyna + L-prolina (90 kaps.) 4.67 3

Twoja ocena została dodana.

Wystąpił błąd podczas dodawania oceny.

Tylko zalogowani klienci mogą oceniać produkty.

ocena: 4.67 / 5
Nie oceniłeś jeszcze tego produktu.
Liczba oddanych głosów: 3

79,00 zł brutto

Więcej informacji

Suplement diety zawierający w jednej kapsułce 330mg L-lizyny i 150mg L-proliny

Zalecana do spożycia dzienna porcja: 6 kapsułek

Skład zalecanej dziennej porcji do spożycia:
1980mg L-lizyny
900mg L-proliny
600mg hydroksypropylometyloceluloza ( kapsułka)
Ostrzeżenia i przechowywanie:
Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut zróżnicowanej diety. Preparat należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.

Sposób użycia: 6 kapsułek dziennie popijając dużą ilością wody, najlepiej spożyć pół godziny przed posiłkiem.

Zawartość netto: 90 kapsułek po 580 mg = 52,2g

L-prolina to niezwykły aminokwas, który w ludzkim organizmie pełni bardzo ważną rolę, mianowicie reguluje procesy metabolizmu komórkowego. Wspomaga syntezę białek, a także wzrost oraz różnicowanie tkanek mięśniowych.

Odżywki zawierające w swoim składzie aminokwas l-prolinę są innowacyjnymi suplementami polecanymi w głównej mierze sportowcom trenującym sporty siłowe, szybkościowe oraz wytrzymałościowe. Suplementy z l-proliną mogą być przyjmowanie również przez osoby wyniszczone fizycznie.

L-prolina jest zaliczana do grupy aminokwasów, gdyż w swoim składzie zawiera grupę karboksylową oraz aminową. Suplementy powstające na bazie l-proliny prowadzą do nasilenia procesów związanych z syntezą białek, dzięki czemu takie specyfiki mogą być z powodzeniem stosowane przez sportowców marzących o muskularnej sylwetce.

Aminokwas ten stanowi aż dwanaście procent całego składu białek mleka, a więc w tym produkcie zawartość tej substancji jest naprawdę wysoka, można nawet rzec, iż najwyższa. Tak duża koncentracja l-proliny w mleku sprawia, że produkty białkowe powinny być włączane do diety sportowców. Uzupełnienie diety suplementem z l-proliną będzie natomiast pomocne w zapewnieniu oraz utrzymaniu stosunkowo wysokiej efektywności syntezy białek mięśniowych po nawet najbardziej wzmożonym treningu. W ten sposób ochronimy nasze mięśnie przed uszkodzeniem w nich włókien mięśniowych.

Działanie suplementów z l-proliną

L-prolina jest jednym z najbardziej funkcjonalnych aminokwasów w żywieniu osób szczególnie aktywnych fizycznie. Suplementy z l-proliną zaleca się łączyć z preparatami białkowymi, a także z dietą, w której nie będzie brakować pokarmów, będących źródłem białka pochodzenia zwierzęcego.

L-prolina wspomaga procesy związane z regenerowaniem się struktur tkankowych, dlatego substancja ta jest wykorzystywana również do żywienia ludzi z oparzeniami czy różnymi urazami tkanki łącznej. W suplementacji sportowej przyjmowanie l-proliny natomiast może nie tylko być pomocne w budowaniu beztłuszczowej masy mięśniowej. Ten wyjątkowy aminokwas jest odpowiedzialny również za przyspieszanie regeneracji mięśni po intensywnych treningach.

L-Lizyna to aminokwas egzogenny i należy go pozyskiwać z pożywienia, albowiem organizm człowieka nie potrafi go produkować. Jest ona bardzo ważnym składnikiem potrzebnym do wzrostu, naprawy tkanek i produkcji hormonów, enzymów i przeciwciał. 
Jest potrzebna do prawidłowej budowy kości u dzieci. Pomaga wchłaniać wapń i utrzymuje prawidłową równowagę azotową u osób dorosłych. 
Lizyna przyspiesza tworzenie kalogenu i regenerację tkanek. Jest wskazana dla osób po zabiegach chirurgicznych i urazach sportowych, ponieważ stymuluje budowę białek mięśniowych. Aminokwas ten także zwalcza wirusa opryszczki. 
L-lizyna może skutecznie zwalczać infekcje i zapobiegać ich nawrotom. Suplementy zawierające L-lizynę mogą także skutecznie łagodzić skutki ostrego zatrucia alkoholem.

OBJAWY NIEDOBORU

Niedobór lizyny może powodować anemię, przekrwione oczy, zaburzenia enzymatyczne, wypadanie włosów, trudności z koncentracją, drażliwość, spadek poziomu energii, utraty apetytu, zaburzenia w prawidłowym funkcjonowaniu układu rozrodczego, upośledzenie tempa wzrostu i utratę masy ciała.

PROFILAKTYKA I LECZENIE OPRYSZCZKI

Badania pokazują, że lizyna przyspiesza leczenie opryszczki oraz zapobiega jej nawrotom. Wynika to przede wszystkim z faktu, że lizyna antagonizuje argininę, która przyczynia się do rozwoju tej infekcji.
Lizyna działa jednak również przeciwwirusowo w sposób bezpośredni.

DETOKSYKACJA ORGANIZMU Z OŁOWIU

Wykazano, że lizyna wiąże się z metalem ciężkim ołowiem, skutecznie zmniejszając jego toksyczność i przyspiesza jego usuwanie z organizmu.

OCHRONA UKŁADU SERCOWO-NACZYNIOWEGO

Zmiany chorobowe powstające w tętnicach mogą prowadzić do miażdżycy naczyń krwionośnych, która z kolei może powodować choroby serca.
Stwierdzono, że lizyna wzmacnia strukturę tkanki w ściankach tętnic i tym samym może hamować powstawanie zmian w tętnicach oraz przyspieszać ich gojenie się.
Lizyna jest także prekursorem karnityny, która skutecznie wzmacnia układ sercowo-naczyniowy