EKO Acerola (100 g)

Acerola jest rekordzistką pod względem zawartości witaminy C. Jeden owoc aceroli ważący 4,5 g ma tyle witaminy C co kilogram cytryn.

Więcej szczegółów

Ostatnie egzemplarze!

EKO Acerola (100 g) 5.00 1

Twoja ocena została dodana.

Wystąpił błąd podczas dodawania oceny.

Tylko zalogowani klienci mogą oceniać produkty.

ocena: 5.00 / 5
Nie oceniłeś jeszcze tego produktu.
Liczba oddanych głosów: 1

79,00 zł brutto

Więcej informacji

Jedna mała szklanka (180 ml) soku z aceroli może zawierać tyle witaminy C co 14 litrów soku pomarańczowego. Również aktywność przeciwrodnikowa soku z Aceroli jest znacznie wyższa w porównaniu z innymi owocami.

Składniki:
100% BIO Acerola (Malphigia Punicifolia) surowy proszek z upraw ekologicznych bez sztucznych dodatków, takich jak kwas askorbinowy.

Suplement diety zawierający sproszkowany ekstrakt 20:1 z owoców Aceroli (Malphigia punicifolia) - równowartość 2 kg proszku z owoców, standaryzowany na zawartość 17% naturalnej witaminy C z kontrolowanych upraw ekologicznych uzyskiwany w procesie suszenia rozpyłowego*.

Zalecana do spożycia dzienna porcja: 2-3 gramy

Skład zalecanej dziennej porcji do spożycia:

Składnik odżywczy

Zawartość w dziennej porcji

% ZDS*

Witamina C

510 mg

637%

*ZDS – zalecane dzienne spożycie

Skład: ekstrakt z owoców bio aceroli, bio maniok (nośnik)

Ostrzeżenia i przechowywanie:

Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut zróżnicowanej diety. Preparat należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.

Sposób użycia: 2-3 gramy proszku dziennie rozmieszane w szklance wody lub innego napoju, najlepiej pół godziny przed posiłkiem.

Zawartość netto: 100g

Informacje ogólne:
Acerola jest rekordzistką pod względem zawartości witaminy C. Jeden owoc aceroli ważący 4,5 g ma tyle witaminy C co kilogram cytryn. Jedna mała szklanka (180 ml) soku z aceroli może zawierać tyle witaminy C co 14 litrów soku pomarańczowego. Również aktywność przeciwrodnikowa soku z Aceroli jest znacznie wyższa w porównaniu z innymi owocami.

Inne cenne składniki owoców aceroli to: flawonoidy, fosfor, wapń, żelazo, prowitaminę A, witaminę E, witaminy z grupy B (tiaminę, ryboflawinę B2, niacynę), witamina PP, 17 karotenoidów, wśród których największą część stanowi β-karoten.

W przemyśle farmaceutycznym używa się aceroli do wytwarzania preparatów witaminowych (tabletki, proszek) i innych specyfików polecanych w przeziębieniach, infekcjach, chorobach przewlekłych (zwłaszcza reumatyzm) i innych. W medycynie tradycyjnej owoce aceroli były stosowane do leczenia dyzenterii (czerwonki), biegunki i chorób wątroby.

Działanie:
Uelastycznia i uszczelnia naczynia krwionośne, aktywuje mechanizmy odpornościowe organizmu, zmniejsza uczucie zmęczenia, wspomaga regenerację kolagenu (skóra), a więc opóźnia efekty starzenia, polecana również w czasie wytężonego wysiłku
*Suszenie rozpyłowe jest to przetwarzanie surowych owoców w proszek, który po rozpuszczeniu w wodzie odzyskuje cechy surowca wyjściowego.
Uzyskiwane tą drogą produkty są łatwo rozpuszczalne i dzięki krótkiemu czasowi działania wysokiej temperatury zachowują w wysokim stopniu cechy organoleptyczne surowca, takie jak smak, barwa i aromat. Krótki czas ekspozycji minimalizuje rozkład substancji wrażliwych na działanie wysokiej temperatury takich jak np. witaminy.