Bajkalina - tarczyca bajkalska (90 kaps.)

Tarczyca bajkalska wykazuje działanie antyoksydacyjne, dzięki czemu pomaga zachować młodość i witalność. Wspomaga organizm przy ostrych i przewlekłych stanach zapalnych i dolegliwościach artretycznych.  Ma korzystny wpływ na metabolizm lipidów. Wykazuje dobroczynny wpływ na układ nerwowy i podnosi odporność.

Więcej szczegółów

Bajkalina - tarczyca bajkalska (90 kaps.) 5.00 3

Twoja ocena została dodana.

Wystąpił błąd podczas dodawania oceny.

Tylko zalogowani klienci mogą oceniać produkty.

ocena: 5.00 / 5
Nie oceniłeś jeszcze tego produktu.
Liczba oddanych głosów: 3

79,00 zł brutto

Więcej informacji

Ilość tabletek / kapsułek / fiolek / saszetek90 szt.
Producent / Podmiot odpowiedzialnyHanoju
Kod EAN produktu8718164789793
1 tabletka / kapsułka / aplikacja (zawartość substancji aktywnych)400 mg
Rekomendowane spożycie/użycie dzienne dla dorosłych (górny limit)do 3 sztuk / dzień
Produkt dla wegan i wegetarian?Tak

Suplement diety zawierający w jednej kapsułce ekstrakt z korzenia tarczycy bajkalskiej (400mg) standaryzowany na zawartość 95% baicaliny.

Zalecana do spożycia dzienna porcja: 3 kapsułki

Skład zalecanej dziennej porcji do spożycia:

1200 mg ekstraktu z korzenia tarczycy baikalskiej (scutellaria baicalensis) standaryzowanego na zawartość 95% baicaliny
300mg hydroksypropylometyloceluloza (kapsułka)

Ostrzeżenia i przechowywanie:

Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut zróżnicowanej diety. Preparat należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.

Sposób użycia: 3 kapsułki dziennie popijając dużą ilością wody, najlepiej spożyć pół godziny przed posiłkiem.

Informacje o produkcie:

  • działanie przeciwzapalne i przeciwartretyczne

Bajkalina wykazuje silne właściwości przeciwzapalne, w ostrych i przewlekłych stanach zapalnych, a także, zmniejszenie bólu i obrzęków w artretyzmie.

  • działanie przeciwmiażdżycowe i przeciwzakrzepowe

Bajkalina obniża w surowicy poziom wolnych triglicerydów (w hiperlipidemii) oraz wolnego cholesterolu (w hipercholestrolemii).
Bajkalina wykazuje także aktywność hamującą przemianę fibrynogenu w fibrynę przez trombinę. Jest to ważne działanie w zapobieganiu zakrzepom żylnym, np. w zapaleniu zakrzepowym żył, zwłaszcza w okresie unieruchomienia kończyn oraz wtórnie w prewencji zatorów zakrzepowych, np. płuc .

  • działanie krążeniowe.

Bajkalina wykazuje właściwości podobne do witaminy P - uszczelnia i hamuje wzrost przepuszczalności naczynek kapilarnych dzięki czemu może zmniejszać obrzęki kończyn, redukować wybroczyny i żylaki, poprawiać mikrokrążenie, np. w retinopatiach cukrzycowych.
Bajkalina może być również stosowana w chorobach serca, m.in. w zapaleniu mięśnia sercowego i przyśpieszonym rytmie skurczów serca (tachykardia). Stwierdzono także aktywność bajkaliny w znoszeniu hiperlipidemii i hipercholesterolemii organizmu.

  • działanie sedatywne i przeciwdrgawkowe.

Korzń tarczycy bajkalskiej wykazuje wyraźne działanie uspokajające. Bajkalina podawana jest w leczeniu nerwic o charakterze czynnościowym przebiegających z objawami wzmożonej pobudliwości ruchowej, a także w nerwicy uogólnionej, bezsenności, w sytuacjach stresowych powodujących nadmierne pobudzenie ruchowe i psychiczne. Z tego m.in. względu w tradycyjnej medycynie chińskiej ma opinię silnego środka adaptogennego.
Stwierdzono w badaniach klinicznych, że wyciągi z korzenia tarczycy bajkalskiej wykazują działanie przeciwdrgawkowe i
W Tradycyjnej Medycynie Chińskiej tarczyca bajkalska stosowana jest szczególnie często ze względu na działanie przeciwdrgawkowe w leczeniu epilepsji.

  • działanie przeciwnowotworowe

Flawonoidy tarczycy bajkalskiej mają duże znaczenie profilaktyczne w chorobach nowotworowych, ponadto wyciągi z tarczycy wykazują ochronne działanie przy napromieniowaniu promieniami jonizacyjnymi

  • działanie przeciwwirusowe

Właściwości przeciwwirusowe flawonoidów tarczycy bajkalskiej zostały wykazane w stosunku do wirusów grypy, a nawet wirusów HIV-1. Stwierdzono efekt hamujący w stosunku do wirusów Epstein-Barra (EBV-EA) odpowiedzialnych m.in. za mononukleozę zakaźną.

  • działanie przeciwbakteryjne

Ekstrakt z korzenia tarczycy bajkalskiej wykazuje silną aktywność przeciwbakteryjną wobec bakterii Gram +.

  • działanie przeciwgrzybicze

Stwierdzono wysoką aktywność przeciwgrzybiczą frakcji flawonoidowej tarczycy bajkalskiej wobec patogennych drożdżaków (Candida albicans, Rhodotorula rubra) i innych gatunków patogennych dla człowieka.

Zobacz artykuły na blogu