Zdrowa skóra / włosy / paznokcie Jest 8 produktów.

Pokazuje 1 - 8 z 8 elementów
Pokazuje 1 - 8 z 8 elementów
Zdrowa skóra / włosy / paznokcie

Związek pomiędzy zdrową skórą a umysłem

Jeśli kiedykolwiek zarumieniłaś się z zakłopotania, wiesz, że Twoja skóra może odzwierciedlać to, co czujesz w środku. Wydaje się być zatem sensowne to, że emocjonalne kłopoty mogą przejawiać się problemami ze skórą. Chociaż związek może być trudny do spostrzeżenia, badania sugerują, że przynajmniej u niektórych ludzi, stres i inne czynniki psychologiczne mogą aktywować lub nasilać niektóre choroby skóry. Związek pomiędzy zdrową skórą a umysłem ma głębokie korzenie, sięgające co najmniej tak daleko, jak dotyk skóry pomiędzy noworodkiem i matką. Poznawanie świata i komunikacja przez dotyk i skórę jest uważana przez wielu za kluczowe dla rozwoju człowieka. Nic więc dziwnego, że nasze emocje mogą wpływać naszą skórę i że związek pomiędzy nimi może być skomplikowany.

Według psychologa klinicznego i psychodermatologa doktora Teda A. Grossbart z Beth Israel Deaconess Medical Center w Bostonie, ludzie, którzy przychodzą się leczyć z problemami ze skórą mają często z nim związany problem emocjonalny czy psychiczny, który może mieć wpływ na podjęte leczenie (patrz: http://www.health.harvard.edu/newsletter_article/Recognizing_the_mind-skin_connection )

Wiele problemów ze skórą rozwiązują standardowe metody leczenia, w tym antybiotyki i leki przeciwzapalne. Celem psychodermatologii nie jest zastąpienie działań medycznych psychoterapią, ale raczej wskazanie na to, że choroby dermatologiczne mogą mieć podłoże w problemach emocjonalnych, zwłaszcza gdy okazuje się że pacjent jest odporny konwencjonalne leczenie. Celem jest zdrowa skóra, dlatego ważne jest, aby oceniać i leczyć problemy skórne medycznie ale biorąc także pod uwagę aspekty psychologiczne.

Zdrowa skóra w której jesteśmy

Skóra jest największym organem naszego ciała. Jest to bariera ochronna, która chroni organizm przed obrażeniami i infekcjami a także moderuje wpływy środowiskowe, takie jak promieniowanie ultrafioletowe, ciepło i zimno oraz zanieczyszczenie powietrza. Bierze udział także w wielu złożonych procesach biologicznych. Zdrowa skóra zawiera gruczoły potowe i naczynia krwionośne (które pomagają regulować temperaturę ciała), komórki, które wykorzystują słońce do produkcji witaminy D, zakończenia nerwowe, które są w stałym kontakcie z mózgiem.